Fredensborg Institution

Søg

Dans teater og musik / Musik

  • Sletten Sang- og Danseforening
    Kontakt
    Navn:Jens Keiding
    Email:Keiding.jens@gmail.com
     
  • Musikteatergruppen Ragnarock
    Kontakt
    Navn:Sandra Folke
    Email:ragnateater@hotmail.com
     
  • Fredensborg Brass Ensemble
    Kontakt
    Navn:Knud Ditlevsen
    Email:elke@fasttvnet.dk
     
  • Fredensborg Jazzklub
    Beskrivelse
    Fredensborg Jazzklub er en del af den lokale radiostation Radio Humleborg. Fredensborg Jazzklub laver jazzarrangementer i Fredensborghusenes festsal. Se mere på www.humleborg.dk under jazzklubben.
    Kontakt
    Navn:Ole Holde
    Telefon:48 48 52 25
    Email:ole@holde.net
     
  • Fredensborg Musikskole
    Kontakt
    Navn:Carsten Østerskov
    Email:musikskolen@fredensborg.dk
     
  • Nivå Musiklaug
    Beskrivelse
    Vi har en masse aktive bands og et kor. Tilbyder øvefaciliteter for bands og arrangerer musikevents, samt arrangerer den årlige Nivåfestival som løber af stablen første lørdag i juni hvert år.
    Kontakt
    Navn:Vivi Lønborg Andersen
    Email:musiklaug@gmail.com
     
  • Nivå Big Band
    Kontakt
    Navn:Jørgen Sevaldsen
    Email:jorgen.sevaldsen@gmail.com
     
  • Sangkoret Råcreme
    Beskrivelse
    RÅCREME er et stort, velsyngende, rytmisk og festligt blandet amatørkor, som holder til i Humlebæk. Vi synger et bredt rytmisk repertoire – Pop, rock, gospel og danske sange m.m. Vores centrale værdier er sangglæde, humor og udfordringer. Vi er i øjeblikket ca. 50 sangglade mænd og kvinder i alderen 20 – 70 og vil rigtig gerne have flere nye medlemmer – meget gerne unge !
    Kontakt
    Navn:Laila Balle-Petersen
    Email:laila@balle-petersen.com
     
  • Den Gyldne Musikforening
     
  • Lytteposten
    Kontakt
    Navn:John Macko
    Email:lytteposten@mail.dk